Sabalan Group

همایش بزرگ و تخصصی گروه سبلان با شرکت اعضای هیات مدیره، کارکنان و با حضور گسترده و پرشور مکانیک ها، و تراشکاران متخصص از سراسر کشور " شمال تا جنوب شرق تا غرب کشور پهناور ایران " و در روز جمعه مورخ 1394/3/1و همزمان با سالروز تولد امام حسین (ع) در مجموعه هتل بزرگ المپیک برگزار گردید. قبل از آغاز همایش، ضمن پذیرش از مدعوین، نسبت به اهدای یادگاری از طرف گروه سبلان و همچنین پذیرائی از ایشان اقدام گردید. همایش با تلاوتی آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد و سپس همه حاضرین به احترام سرود جمهوری اسلامی ایران قیام نمودند. پس از آن مجری توانمند کشور، آقای حسین رفیعی ضمن خیر مقدم به کلیه حضار نسبت به معرفی برنامه های همایش و ارائه توضیحات لازم اقدام نمود. برگزاری موسیقی زنده و خاطره انگیز خواننده مطرح کشور آقای فریدون آسرایی به همراه گروهشان بر جذابیت و زیبایی این همایش باشکوه افزود. در ادامه مدیر عامل گروه سبلان آقای جعفر واعظی بر روی سن حاضر و سخنانشان را با خوش آمد گویی به تمامی حضار از جمله مکانیسین ها، تراشکاران، همکاران اتحادیه های تهران و استان های مختلف آغاز نمودند که خلاصه آن به شرح ذیل می باشد :

در نهم خردادماه 1393 اولین همایش تخصصی گروه سبلان در همین مکان با حدود 600 نفر از همکاران مکانیک و تراشکار شما برگزار گردید. برنده سال قبل یک دستگاه خودروی سواری رانا آقای علی دارابی از استان ایلام بودند. امسال نیز میهمانان ما از همه استان های کشور حضور دارند. اجازه دهید ببینیم برنده امسال در مراسم امروز از چه استانی خواهد بود؟ هفته قبل و در تاریخ 26 اردیبهشت ماه هشتمین همایش خانواده گروه سبلان با شرکت حدود 650 نفر از خانواده های سرمایه گزار، فروشندگان لوازم یدکی، اعضاء هیئت مدیره و کارکنان شرکت در همین مکان برگزار گردید. در ادامه ایشان یادآور شدند صدها نفر در بخش تولید، صدها نفر در بخش حمل و نقل، صدها نفر در امور مالی اداری و صدها نفر در بخش خدمات، در کنار گروه سبلان مشغول فعالیت هستند ، پس می شود گفت گروه سبلان علاوه بر این که یک گروه تجاری و سرمایه گزاری است یک گروه کارآفرین است و ما و شما می دانیم که کارآفرینی در ایران یعنی چه؟ آن هم نه برای یک نفر، نه برای چند نفر، بلکه برای ده ها هزار نفر.

در تمامی مراحل به کیفیت کاری خود وفادار خواهیم بود و شما امروز شهادت دهید که آیا سال گذشته به این مهم وفادار بودیم یا نه ؟ ما خود را متعهد می دانیم که در تمامی ساعات روز جوابگوی فروشنده ها، مکانیک ها، تراشکاران و حتی مصرف کنندگان باشیم. انشاءاله که بتوانیم در این مورد نیز نمره قبولی از شما بگیریم. صاحبان خودرو، مصرف کننده نهایی ما و شما محسوب می شوند. در حقیقت مشتری نهائی این زنجیره آنها هستند که حقوق ما و شما را می پردازند. ارباب ما و شما آن ها هستند. آن ها با مراجعه به شما و ما، به ما خدمتمی کنند. پس به احترام مشتری بلند می شویم و ادای احترام می کنیم و خدمت گذاری خود را اعلام می داریم. ایشان در خصوص فعالیت های فرهنگی شرکت این گونه بیان کردند : گروه سبلان در کارهای فرهنگی نیز فعالیت دارد که بر این اساس صندوقی به نام صندوق خیریه سبلان تشکیل شده است که در نظر دارد دانش آموزان ممتاز نیازمند را تحت حمایت مالی و مشورتی قرار دهیم و در شناسایی این افراد از شما نیز کمک خواهیم گرفت. آقای واعظی در ادامه صحبت های خود بر این نکته اشاره نمودند که هر چند که ما به دنبال انجام کار تجاری، منافع مادی و افزایش سود و درآمد خود هستیم و با توجه به محدودیت ها و رقبایی که در سطح کشور وجود دارد و هزار اما و اگر در کسب و کار، ولی بر این نکته واقفیم و تاکید می کنیم که یک کسب و کار وقتی پیروز و موفقیت آمیز خوانده می شود که محصول را با خدمتی ارائه کند که نوعی شادمانی و خوشحالی به زندگی انسان ها ببخشد. ایشان سخنان خود را با یک بیت شعر از سعدی به پایان رساندند :

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز *** مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

در ادامه پس از برگزاری مسابقه ای از طرف مجری برنامه با جمعی از حضار، مدیر فنی شرکت، آقای حسین بایرامی ویژگی های فنی محصولات سبلان را بر شمردند و گفتند :

ما در كنار تضمين كيفيت تلاش مي كنيم با ارائه محصولات كيفي؛ از وقت و اعتبار مشتريان از جمله مكانيسين هاي خودرو و تراشكاران نيز محافظت كنيم. ایشان در خصوص مونتاژ بوش و پیستون توضیح داد و خاطر نشان کرد: رینگ های مخصوص این شرکت که از نوع یوفلکس است حتماً باید از رینگ جمع کن که شبیه بوش پیستون خود خودرو که بصورت مخروطی است استفاده شود و مونتاژ پیستون و بوش خارج از موتور و پیستون ها به خاطر اینکه بوش ها در قسمت پائین، شیب دارد از پائین بوش، پیستون مونتاژ شود و در مورد نصب قیفی گیربکس 405 تاکید کرد که حتماً در واشربندی آن دقت شود و هر قیفی برای خود تنظیم دارد که با واشر تنظیم بین قیفی و کنس بلبرینگ این کار انجام می گردد.

 وي گفت: محصولات الدورا بر اساس نقشه فني خودرو ساز مرجع، توليد و خريد مي شوند. مدير فني شركت سبلان پارت ايرانيان در پايان سخنانش به پشتيباني فني اين شركت اشاره كرد و گفت: در نظر داريم نكات خاص فني را در نصب قطعات از طريق تلفن و سايت گروه سبلان پارت ايرانيان اطلاع رساني كنيم. پس از صحبت های مدیر فنی شرکت نوبت یکی از پرهیجان انگیزترین قسمتهای این همایش بود که پس از دعوت از نماینده اتحادیه ها و همچنین نماینده اماکن، بین جمع حاضر، قرعه کشی یک دستگاه خودروی رانا انجام و آقای عباس یلداگرد از استان آذربایجان شرقی شهر مرند به عنوان برنده خودرو انتخاب گردیدند. همچنین به 9 نفر دیگر از برندگان قرعه کشی از طرف مسئولین، سکه های طلا اهدا شد. در پایان این همایش کلیه مدعوین جهت صرف ناهار در محل سرو غذا حضور یافتند.